Elewacja idealna

Elewacja idealnaElewacja budynku ma nie tylko zapewnić jej odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz bezpieczeństwo użytkowania, ale także odpowiedni efekt wizualny. Estetycznie wykonana elewacja jest znakomitą „wizytówką” budynku. Obecnie można wybierać spośród bardzo wielu materiałów wykończeniowych i idealnie dopasować wygląd zewnętrzny domu z jego wnętrzem, tak aby tworzyły spójną całość.

Różnorodność materiałów elewacyjnych

Zdecydowana większość elewacji jest wykonywana z użyciem materiałów izolacyjnych, które są pokryte różnego rodzajami tynkami zewnętrznymi. Często też zdarza się, że część budynku jest wykończona kamieniem, płytkami z kamienia lub klinkierem, które mają charakter ozdobny. Kolejnym popularnym materiałem elewacyjnym jest boazeria. Może ona być wykonana z drewna lub różnego rodzaju materiałów sztucznych, o bardzo zróżnicowanej kolorystyce, wymiarach i strukturze. Nowością w elewacjach jest stosowanie płyt elewacyjnych oraz tynku o wyglądzie betonu, które nadają budynkom nowoczesnego wyglądu. Płyty włókno cementowe (https://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/kategorie-produktowe-i-systemowe/plyty-cementowe) stosowane na elewacje są bardzo wytrzymałe oraz odporne na działanie wilgoci.

Elewacja podwieszana wentylowana

Wraz z nowymi materiałami pojawiły się także innowacyjne technologie wykonywania elewacji. Technika wentylacji podwieszanej wentylowanej polega na rozdzieleniu elementów pełniących funkcję izolacyjną oraz warstwy zewnętrznej, która chroni przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Przestrzeń pomiędzy warstwami elewacji pozwala na skuteczne odprowadzanie wilgoci budowlanej oraz użytkowej. Płyty włókno cementowe, które stanowią warstwę zewnętrzną budynku są niepalne, odporne na wilgoć oraz uderzenia, dzięki czemu stanowią doskonałe zabezpieczenie budynku. Ponadto taki system elewacji zapewnia bardzo dobrą izolacyjność akustyczną. Warto wiedzieć, że taką elewację można wykończyć tynkiem zewnętrznym dopasowanym do użytych płyt włókno cementowych. Aby dowiedzieć się więcej o montażu i wykończeniu elewacji podwieszanej wentylowanej warto zajrzeć na stronę producenta.

Add a Comment