Elewacja klinkierowa – dlaczego warto ją wybrać?

Materiał, z którego wykonana jest elewacja wpływa nie tylko na jej wygląd, ale również na koszty jej utrzymania oraz wartość domu. Oto kilka powodów, dlaczego warto postawić na klinkier. 

Klinkier ciągle cieszy się opinią jednego z najbardziej pożądanych i prestiżowych materiałów na elewację. W czym zatem tkwi jego tajemnica?

Elewacja klinkierowa - dlaczego warto ją wybrać?

Elewacja klinkierowa – praktyczna i ekologiczna

  • Ściana z elewacją z cegły klinkierowej (trójwarstwowa ściana) zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną. Naturalny materiał pozwala przy tym utrzymać odpowiedni mikroklimat wewnątrz budynku.
  • Taka konstrukcja gwarantuje też wysoką izolacyjność akustyczną.
  • Klinkier to również materiał trwały, bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne niż tynki. Jest również odporny na ogień, korozję chemiczną i biologiczną. W efekcie, wykonanym z klinkieru elewacjom niestraszne są takie zagrożenia jak gradobicia czy kwaśne deszcze.

Elewacja klinkierowa – styl, w który warto inwestować

Klinkier to materiał naturalny. Dostępny jest w dużej ilość kolorów i faktur, dzięki czemu daje możliwość dopasowania do do elewacji praktycznie w każdym projekcie.

Co więcej, klinkier doskonale komponuje się z większością materiałów – drewnem, szkłem czy aluminium.

Choć klinkierowa elewacja jest często postrzegana jako kosztowny luksus, to taka inwestycja okazuje się wyjątkowo rozsądnym rozwiązaniem. Płytki i cegły stanowią niewielki procent wydatków na całą budowę, oferując jednocześnie spore oszczędności w perspektywie kolejnych lat użytkowania nieruchomości.

Elewacja klinkierowa – wygoda

Cegła klinkierowa charakteryzuje się niską nasiąkliwością, co niweluje osiadanie zanieczyszczeń, a w związku z tym konieczność kosztownego odświeżania elewacji.

Rozważając decyzję o budowie elewacji klinkierowej warto mieć na uwadze również fakt, że taka inwestycja podnosi wartość całej nieruchomości. Uroda naturalnego materiału i jego właściwości przekładają się więc na wymierne korzyści dla właścicieli nie tylko na etapie użytkowania, ale również ewentualnej odsprzedaży.

źródło: CRH Klinkier

crh_klinkier_rustika

2 komentarze

Add a Comment