Jak szybko odświeżyć stary pokój?

Szybka i sprawna metamorfoza pokoju pozwoli uzyskać bardzo dobry efekt oraz sprawi, że wnętrze będzie o wiele bardziej komfortowe, przyjemne, estetyczne, łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Na pewno sprawi również przyjemność wszystkim domownikom. Do malowania pokoju, a także innych prac remontowych, jak na przykład układanie paneli podłogowych, warto się dobrze przygotować. Wtedy praca będzie przebiegać sprawniej.

Każdy z nas chce mieszkać w takich miejscach, w takich wnętrzach, które zapewniają maksymalny komfort i odpoczynek. Im bardziej przyłożymy się do zaprojektowania wnętrza, tym zdecydowanie lepszy efekt osiągniemy, a na pewno efekt, który będzie bardziej trwały.

Metamorfoza pokoju może być bardziej powierzchowna i obejmować chociażby przemalowanie sufitu i ścian, jak również bardziej kompleksowa, obejmująca np. wymianę podłóg czy oświetlenia. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy chcemy szybko odnowić pokój?

Jak malować ściany oraz sufit?

Przede wszystkim należy usunąć wszystkie luźne powłoki malarskie, uzupełnić ubytki, pozbyć się nieestetycznych pęknięć. Farba, którą wybieramy, powinna oczywiście być wydajna (na poziomie około 14 litrów/metr kwadratowy), dobrze kryć na różnych podłożach, nie chlapać w trakcie malowania, a także zapewniać trwałość koloru, odporność na plamy i zabrudzenia.

Warto pamiętać, że:

– najpierw malujemy na gotowo sufit, a potem ściany,
– musimy mieć odpowiedni sprzęt do malowania,
– po wyschnięciu farby należy odczekać kilka dni, aby pomieszczenie użytkować.

Jaka podłoga do pokoju?

Jeżeli podłogę również chcemy wymienić w trakcie jednego weekendu, zdecydowanie warto pomyśleć o dobrej jakości panelach podłogowych. Wymiana starych paneli na nowe nie jest trudnym zadaniem i nie wymaga stosowania specjalistycznego sprzętu (poza piłą do cięcia paneli, wiertarką oraz wkrętarką).

Panele podłogowe oczywiście powinny mieć odpowiednią grubość, musimy również zastosować dobrej jakości podkład, dzięki któremu podłoga nie będzie się uginać, nie będzie skrzypieć, jak również komfort chodzenia po niej będzie duży.

Jakie oświetlenie do pokoju?

Tu na szczęście producenci opraw oświetleniowych oferują bardzo dużo rozwiązań i praktycznie każdy z nas będzie w stanie wybrać taki rodzaj oświetlenia, który będzie pasował pod względem wizualnym, jak również pod względem wielkości, ilości źródeł światła, łatwości utrzymania czystości.

Weekendowa, szybka metamorfoza pokoju nie musi być trudna i nie musi sprawiać problemu, o ile się do niej dobrze przygotujemy.

Add a Comment