Krzesła hokery – uzupełnienie aranżacji skandynawskiej

krzesła hokery

Współcześnie krzesła hokery to coraz popularniejsze siedziska, które wykorzystywane są na co dzień w domowych aranżacjach wnętrz. Jeszcze jakiś czas temu wydawały się być zarezerwowane tylko do przestrzeni pubu lub baru, ale na szczęście ich znaczenie zostało odwrócone i obecnie równie chętnie wypełniają domowe jadalnie lub otwarte salony. Wiele w tym zasługi rozprzestrzenienia się stylu skandynawskiego, który zyskał na popularności. To właśnie w nim bardzo ważną funkcję pełnią wspomniane hokery.

Aranżacje wnętrz utrzymane w stylu skandynawskim cechują się surowością oraz minimalistycznym wykończeniem. Istotę kierunku rozwoju stylu nadawał przede wszystkim obszar geograficzny, z którego on się wywodzi. To właśnie w Skandynawii przeważającą część roku jest zimno i deszczowo, a im dalej na północ tym coraz mniej dni z naturalnym światłem słońca. W związku z tym stylu skandynawskim harmonijnie przeplatają się zimne kolory, zwłaszcza szarość i beż, otwarte przestronne okna łapiące każdy promyk słońca oraz naturalne drewno ze swoją charakterystyczną solidnością.

Jaki hoker pasuje do stylu skandynawskiego?

Hokery w stylu skandynawskim cechują się przede wszystkim minimalistycznym wykonaniem oraz prostymi konstrukcjami, w których postawiono na solidność oraz wytrzymałość. W zgodzie z całą konwencją stylu, dominują kolory szare, beżowe oraz brązowe, które idealnie komponują się w aranżacje wnętrz rodem z północnej Europy. Proste siedziska z reguły oparte są na trwałych drewnianych podstawach, które nawiązują do natury i skandynawskiej kultury drewna.

Dzięki swojej uniwersalności i wyjątkowemu stylowi świetnie spiszą się w domowej jadalni lub otwartym salonie jako siedzisko, które będzie wykorzystywane przy wysokim blacie. Jednocześnie sprawdzą się również w aranżacjach pubu lub bary, czyli w miejscach, gdzie ten rodzaj mebli jest najpopularniejszy. Swoim nieinwazyjnym stylem delikatnie i harmonijnie uzupełniają aranżacje wnętrz, a wygoda i skandynawska dbałość o każdy szczegół, pielęgnowane są również u zagranicznych producentów.

Add a Comment