Kuchnia i aranżacja – czy warto zdecydować się na meble pod zabudowę?

Należy wspomnieć, że meble kuchenne są dostępne w różnych wersjach i wariantach. Bardzo popularne są teraz kuchnie pod zabudowę. Każdy rodzaj kuchennej zabudowy ma jednak swoje wady, jak i zalety.

Na jaką zabudowę się zdecydować?

Podczas wyboru kuchni pod zabudowę należy wybrać zabudowę dolną lub górną. Standardowo jest wybierana zabudowa z szafkami stojącymi i wiszącymi. Zabudowa jest wtedy w kształcie litery L lub U. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ zapewnia dużo schowków oraz duży i długi blat roboczy. Są jednak przeciwnicy takiej zabudowy, którzy uważają, że górne szafki przytłaczają wnętrze. Oczywiście taka sytuacja może mieć miejsce, ale tylko wtedy, kiedy wybierze się lub stworzy niewłaściwy projekt.

Wygodne korzystanie z kuchni

Aby z kuchni można było wygodnie korzystać należy umieścić blat na odpowiedniej wysokości. Wtedy wygodne będzie zarówno korzystanie z blatu, jak i szafek pod nim. Z kolei, jeśli chodzi o szafki górne – powinny być one również umieszczone na odpowiedniej wysokości. Nie mogą być ani zbyt nisko ani zbyt wysoko.

Więcej na temat całej aranżacji kuchni można przeczytać na tej stronie.

Wybór sprzętów do kuchni

Podstawą każdej kuchni, oprócz szafek i blatu, są odpowiednie urządzenia AGD. Przede wszystkim okap. Jeśli posiadacie wyspę kuchenną to jest to idealne miejsce na jego umieszczenie i warto wtedy wybrać okap sufitowy. Oczywiście będzie to opcja sprawdzona, jeśli na wyspie pojawi się kuchenka.

Potrzebne akcesoria

Warto byłoby też pomyśleć o jakimś miejscu w kuchni z haczykami, koszykami lub małymi pojemnikami, ponieważ sprawdzą się one wszystkie do przechowywanie wszystkich potrzebnych przyborów kuchenny.

Wygodna zabudowa i wysuwanie szafek

Nowoczesna zabudowa kuchenna najczęściej wyposażona jest w szafki typu cargo, które pozwalają co do centymetra wykorzystać miejsce. Takie szafki można zamontować nawet w wąskich szczelinach czy w narożnikach. Producenci oferują też obniżające się półki ułatwiające dostęp do rzeczy przechowywanych w najwyższych schowkach.

Takie rozwiązania pozwalają na wykorzystanie nawet najmniejszej powierzchni, która również może być miejscem na stworzenie idealnej kuchni.

Gotowe meble modułowe i oferta firm stolarskich

Alternatywą dla kuchni pod zabudowę jest wykorzystanie mebli modułowych, które można znaleźć w wielu sklepach budowlanych, remontowych i meblowych. Meble modułowe mają być imitacją kuchni pod zabudowę, ale nigdy nie będą dopasowane idealnie z wykorzystaniem wszystkich wolnych centymetrów na ścianie.

Z kolei oferta firm stolarskich wygląda w taki sposób, że kuchnia mierzona jest dokładnie i po rozmowie z klientem wszystko jest dokładnie planowane. Tworzony jest projekt, który później daje się klientowi do akceptacji. Jeśli wszystko się zgadza, firma stolarska zabiera się za realizację zamówienia.

Budżet

Jednym z wyznaczników ostatecznego wyglądu kuchni będzie oczywiście kwota, jaką przyszli właściciele kuchni chcą przeznaczyć na jej realizację. Na rynku dostępne są rozwiązania na każdą kieszeń, jednak zawsze warto dokładnie przemyśleć każdą wydaną złotówkę. Zawsze w trakcie realizacji planu wychodzą tak zwane koszty dodatkowe, na które zawsze trzeba pozostawić rezerwę w naszym budżecie.

Wybór odpowiednich krzeseł i stołu

Kolejną ważną kwestią, jeśli chodzi o aranżację kuchni jest stworzenie przestrzeni, gdzie można usiąść przy stole. Może to być przestrzeń w kuchni lub fragment pomieszczenia, który jest jadalnią. Ograniczeniem jest tutaj właśnie tylko dostępna przestrzeń, jaka pozostaje do dyspozycji po zaaranżowaniu całej kuchni.

Interesujące i odpowiednie porady można znaleźć pod tym adresem www.agd-pot.pl/taboret-do-kuchni-jak-wybrac-najlepszy-model/.

Add a Comment