Nowoczesne ogrodzenie wokół domu – materiały, style, funkcje

 

Chcesz zdecydować się na nowoczesne ogrodzenie wokół swojego domu? Aktualnie do wyboru jest szeroka gama różnorodnych typów płotów, które wyróżniają się współczesnym stylem i dodatkowo rozbudowaną funkcjonalnością. O czym warto pamiętać przy zakupie?

Nowoczesne ogrodzenia: materiały

Do wykonania ogrodzenia w nowoczesnym stylu można zastosować różne rodzaje materiałów. Jakie z nich wybierane są najczęściej?

Zdecydowanie największym powodzeniem cieszą się obecnie ogrodzenia nowoczesne wykonane z metalu. Metalowy płot wokół domu zapewnia wysoką wytrzymałość i trwałość, dlatego będzie zakupem na lata.

Najczęściej nowoczesne ogrodzenie wykonuje się z materiałów jak stal lub też aluminium. Stal może być malowana na różne kolory lub też nierdzewna w wariancie inox, który przyciąga uwagę swoim srebrnym kolorem. Aluminium także może przybierać rozmaite kolory, a także oferowane jest w innych wariantach, na przykład jako drewnopodobne.

Ogrodzenie nowoczesne – wzory i kolory

Ogrodzenia domów w nowoczesnym stylu oferowane są w wielu ciekawych wzorach i kolorach, które mogą być dopasowane indywidualnie do miejsca ich montażu.

Najczęściej wybierane nowoczesne ogrodzenie – https://fello.pl/ogrodzenia/ to obecnie ogrodzenie palisadowe. Tego typu płot cechuje się poziomym ułożeniem profili, które nadają mu dzięki temu współczesny wygląd. Profile mogą mieć różne szerokości, dając także różne prześwity pomiędzy nimi, co pozwala na uzyskanie wielu efektów wzorniczych.

Ciekawym wyborem są także ogrodzenia o wzorach fali, które przyciągają uwagę swoim efektownym wyglądem już z daleka. Łukowato wygięte elementy ogrodzenia tworzą wówczas ciekawy efekt wpisujący się w nowoczesne wzornictwo.

Gdy natomiast chodzi o kolory, klienci najczęściej decydują się na czarny i ciemnoszary – antracytowy. Tego typu kolorystyka powoduje, że ogrodzenia wyglądają bardzo elegancko i jednocześnie można łatwo skomponować je z innymi elementami otoczenia.

Aby nadać ogrodzeniu bardziej urozmaicony wygląd, warto zdecydować się na ciekawe słupki ogrodzeniowe, na przykład wykończone okładziną kamienną, płytkami klinkierowymi, w formie gabionów, czyli koszów wypełnionych kamieniami. Akcentem mogą być także profile drewnopodobne.

Systemowe ogrodzenia w nowoczesnym stylu

Wybierając nowoczesne ogrodzenie wokół domu, warto zdecydować się na to systemowe. Ogrodzeniami systemowymi nazywa się zespół współpracujących ze sobą elementów – przęseł, bram, furtek, słupków, podmurówek, które razem tworzą gotowy płot.

Ogrodzenia systemowe wyglądają spójnie i dodatkowo są proste w montażu, dlatego można również wykonać je we własnym zakresie z zakupionych elementów.

Add a Comment