Trzy zalety chłodzenia płaszczyznowego

Chłodzenie podłogowe to atrakcyjne rozwiązania umożliwiające utrzymanie niższej temperatury latem przy wykorzystaniu tej samej instalacji, która ogrzewa wnętrze w sezonie jesienno-zimowym. Choć nie jest to wyjście bez wad, zdecydowanie ilość zalet przewyższa wszystkie, drobne niedogodności.

1. Rozwiązanie najlepsze dla zdrowia

Chłodzenie podłogowe wykorzystujące instalację podłogową do ogrzewania jest niezwykle higieniczne. Choć klimatyzacja daje lepsze efekty w chłodzeniu, to jest ona ryzykiem zasiedlenia bakterii i grzybów. Chłodzenia płaszczyznowego ten problem nie dotyczy, a ponadto nie jest źródłem chłodnych powiewów powietrza, które mogą mieć niekorzystny wpływ na stan zdrowia człowieka.

2. Estetyka wnętrza zachowana

Klimatyzacja zajmuje sporo miejsca i choć jest montowana przy suficie, zarówno jej rozmiar, jak i brak estetyki mogą we wnętrzu przeszkadzać. Chłodzenie płaszczyznowe https://www.uponor.pl/pl-pl/instalacje to możliwość utrzymania odpowiednio niskiej temperatury bez ingerowania w aranżację wnętrza. Dodatkowo dzięki temu, że rozłożona jest na całej powierzchni wnętrza, dociera do wszystkich pomieszczeń.

3. Niższe koszty eksploatacji

Działanie instalacji chłodzenia płaszczyznowego generuje o wiele niższe koszty niż częste używanie klimatyzacji. Zarówno w przypadku ogrzewania, jak i chłodzenia system potrzebuje czasu, by dać zamierzony efekt i tyle samo, gdy zostanie wyłączony. Dzięki temu jeszcze przez długi czas w pomieszczeniu utrzymuje się odpowiednio chłodne powietrze.

Instalacja chłodzenia podłogowego – jaka będzie najlepsza?

Zdecydowanie poleca się instalacje na macie montażowej lub na rolowanej płycie. Takie rozwiązania są nie tylko korzystne, ale też łatwe w montażu. Maty i płyty w łatwy sposób rozprowadza się nawet w niewielkich pomieszczeniach o skomplikowanej geometrii, nie potrzeba też dużej ilości elementów, które czyniłyby instalację utrudnioną. Te dwa rozwiązania, oprócz chłodzenia latem i ogrzewania zimą, zapewniają dodatkowo izolację akustyczną.

Add a Comment