Zadbany i piękny trawnik – jak zabezpieczyć go przed zniszczeniami?

Gęsty i zielony trawnik jest atrybutem dobrze utrzymanego domu. Każdemu budynkowi potrafi dodać wiele uroku. Jego utrzymanie jednak nie należy do najłatwiejszych – zwłaszcza jeśli mamy małe dzieci, które nieustannie po nim biegają. Nie będziemy jednak przecież nieustannie przesadzać trawnika, skoro i tak wiemy, że ulegnie zniszczeniu. Jak można temu zapobiec?

Dzieci – szczególnie te w wieku wczesnoszkolnym – potrzebują dużo ruchu. Spędzają więc dużo czasu na świeżym powietrzu, szczególnie w okolicach domu. Chcąc nie chcąc – oznacza to zabawy i gry na trawniku, o który miesiącami tak bardzo dbaliśmy. Jeśli chcemy nieco dłużej nacieszyć się estetycznymi walorami zielonej trawy – musimy podjąć odpowiednie kroki i zabezpieczyć ją przed uszkodzeniami. Jak to zrobić? Przecież dzieci nagle nie przestaną bawić się na dworze – zresztą wcale nie tego chcemy.

Dzieci potrzebują rozrywki – dostarczmy im ją

Dzieci potrzebują rozrywki i bodźców. Musimy więc zadbać o to, aby te potrzeby były zaspokojone. To jednak od nas zależy, w jaki sposób to zrobimy. Dla przykładu – możemy zorganizować im piaskownicę w wyznaczonym miejscu. Gdy będą przesiadywać w niej – nie zadepczą trawy. Możemy pójść o krok dalej i zaproponować im trampolinę, zjeżdżalnię czy basen ogrodowy. Z pewnością przez co najmniej kilka tygodni dzieciaki będą tam spędzać każdą wolną chwilę – co pozwoli nieco uchronić trawnik przed uszkodzeniami.

Wyznaczenie ścieżek z kamienia lub kostki może pomóc

Nie tylko gry i zabawy niszczą trawnik, ale również codzienne jego użytkowanie. Jeśli nie chcemy, żeby powstały na nim ślady po deptaniu – usypmy ścieżkę z kamyków lub zainwestujmy w chodnik z prawdziwego zdarzenia. Możemy go zrobić z kamienia naturalnego lub kostki brukowej – wedle uznania i swojej wizji estetyki domu.

Jeśli będziemy chodzić po nim, a nie po trawie – naturalnie będzie ona nieco dłużej zachwycać nas swoim wyglądem. Pamiętajmy też o regularnym koszeniu trawnika, ponieważ zbyt rozrośnięty nie wygląda zbyt atrakcyjnie.

Odpowiednie obuwie do biegania po trawie

W wielu przypadkach strzałem w dziesiątkę mogą okazać się specjalne buty do hokeja na trawie, które możemy kupić w sklepie online Decathlon Nie dość, że zapewniają one bardzo dobrą przyczepność, to posiadają specyficzną konstrukcję podeszwy. Dzięki temu nie wywierają aż tak destruktywnego wpływu na świeżo wyrośnięty trawnik. Jeśli więc szukamy skutecznego sposobu na zminimalizowanie szkód spowodowanych przez dzieci – sprawmy im parę takich butów lub dwie. Z pewnością dostarczy im to również dużo radości!

Ostatecznie, jeśli chcemy zabezpieczyć trawnik przed zniszczeniami, powinniśmy postawić na działanie kompleksowe. Zadbajmy o to, aby dzieci miały co robić poza bieganiem po trawie. Wyznaczmy też ścieżkę lub zainwestujmy w chodnik, dzięki czemu nie będziemy deptać trawy na co dzień. Specjalne buty z delikatną podeszwą również mogą okazać się bardzo pomocne. Gdy połączymy wszystkie te trzy metody – możemy mieć pewność, że gęsty trawnik będzie zdobił nasz dom przez całe lato.

Add a Comment