Zalety pianki poliuretanowej

Zalety pianki poliuretanowejPianka poliuretanowa to jeden z popularniejszych materiałów, który skutecznie zastępuje powszechnie używane środki, zapewniające izolacje budynków mieszkalnych i przemysłowych.

Tego typu rozwiązanie jest zdecydowanie korzystniejsze, a zalety użycia piany PUR dostrzegają wszyscy, którzy poszukują trwałego materiału izolacyjnego. Głównymi konkurentami piany poliuretanowej są wełna szklana i styropian, które przez wiele lat były bezkonkurencyjne. Wełna ma różne formy, co pozwala na jej zastosowanie w wielu miejscach. Posiada wysoki współczynnik izolacyjny, ale niestety słabo sprawdza się w pomieszczeniach, które są narażone na wilgoć.

Piana PUR a inne rozwiązania

W porównaniu z konkurentami piana PUR świetnie radzi sobie z trudno dostępnymi miejscami, ponieważ jest aplikowana za pomocą urządzeń natryskowych. Ponadto posiada większą odporność na działanie wody, można śmiało stwierdzić, że współczynnik przepuszczania powietrza i wilgoci jest bliski zeru. Pianka poliuretanowa oprócz właściwości izolacyjnych, w zakresie termoizolacji i hydroizolacji ma również właściwości zabezpieczające. Stosuje się ją jako ochronę dla drewna przed działaniem pleśni oraz na metalach jako zabezpieczenie przed korozją. Techniki izolacji pianą poliuretanową wykorzystywane są w budynkach mieszkalnych, w ogrodach, budynkach przemysłowych. Dobrze sprawdza się jako materiał izolacyjny dachów, tarasów i basenów.

Główne zalety pianki poliuretanowej

Trwale zabezpieczy powierzchnię, która będzie służyć w świetnym stanie przez wiele lat. Dzięki swoim niesamowitym właściwością izolacja budynków mieszkalnych pianą poliuretanową na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zyskała niesamowitą popularność. Zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy chwalą sobie pianę Pur i polimocznik, ponieważ zapewnia trwałą izolację na wiele lat. Tereny są właściwie zabezpieczone przed wilgocią i przed utratą ciepła. Dzięki czemu ogrzanie hal produkcyjnych nie stanowi problemu. Toruń, Bydgoszcz i wiele innych miast z województwa kujawsko-pomorskiego powinno przekonać się do izolacji pianą poliuretanową.


Tekst powstał przy współpracy z firmą Trwałe Izolacjehttp://trwaleizolacje.pl/, zapewniającej najwyższej jakości termoizolacje oraz hydroizolacje.

Add a Comment