Elewacja budynku zapewnia izolacyjność termiczną oraz akustyczną. Dobre wykonanie elewacji może też wydłużyć trwałość budynku. Warto też zwrócić uwagę na aspekty estetyczne. Odpowiedni wygląd elewacji jest bardzo ważny nie tylko przy wykańczaniu nowych budynków, ale także przy przeprowadzaniu renowacji starych, a zwłaszcza zabytkowych obiektów.
Płyty cementowe jako idealny materiał do tworzenia elewacji
Płyty elewacyjne są idealnym materiałem do wykańczania budynków konstruowanych w systemie szkieletowym oraz w tradycyjnej technologii mokrej. Płyty te są łatwe w obróbce i montażu, dzięki czemu prace wykończeniowe przebiegają bardzo sprawnie. Można je przykręcać zarówno do konstrukcji drewnianej jak i metalowej. Konstrukcja z płyt elewacyjnych jest odporna na działanie ognia oraz zapewnia doskonałą izolacyjność akustyczną. Można z pewnością stwierdzić, że jest to produkt, który zapewnia solidny oraz długotrwały system elewacji. Aby dowiedzieć się więcej szczegółów dotyczących płyt elewacyjnych warto wejść na stronę producenta: https://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/kategorie-produktowe-i-systemowe/plyty-cementowe
Jak wygląda podwieszana elewacja wentylowana?
Cementowe płyty elewacyjne stosuje się do wykonywania podwieszonej elewacji wentylowanej. Jest to nowoczesna metoda, która zapewnia stałą cyrkulację powietrza pomiędzy warstwą zewnętrzną, a wewnętrzną. Jest to system, który można stosować zarówno na tradycyjnych murach, jak i konstrukcji drewnianej. Warstwa izolacyjna jest tutaj konstrukcyjnie oddzielona od warstwy ochronnej. Materiał izolacyjny jest przymocowany bezpośrednio do ścian zewnętrznych budynku. Na nim przykręcona jest podkonstrukcja drewniana, stalowa lub aluminiowa. A następnie za pomocą zszywek, wkrętów lub gwoździ montuje się cementowe płyty elewacyjne. Ostatnią warstwą jest odpowiedni tynk wykończeniowy.